Radar wint 'De Loep' voor beste audiovisuele productie

loep-jet-linda800.jpg

Radar heeft De Loep gewonnen, de prijs voor de beste onderzoeksjournalistiek van Nederland. Journalisten Linda Stoltenberg en Jet Schouten wonnen de prijs voor de Radar-uitzending 'Mandarijnennetje als implantaat: goedkeuring implantaten is een farce'.

De Loep werd vanavond uitgereikt tijdens de VVOJ Conferentie Onderzoeksjournalistiek 2015 in Den Haag. Radar won in de categorie 'Audiovisueel'.

Negen maanden onderzoek

Radar deed in 2014 negen maanden onderzoek naar de goedkeuring van medische hulpmiddelen voor de Europese markt. Met het materiaal van een simpel mandarijnennetje maakte Radar een eigen 'medisch hulpmiddel'. Het gebruik van dit stuk plastic zou desastreuze gevolgen hebben voor de patiënt. Desondanks gaven de verantwoordelijke keuringsinstituten de toezegging voor een CE-markering. Met deze markering mag je wettelijk gezien een hulpmiddel op de markt brengen.

Minister Schippers van Volksgezondheid noemde de uitzending destijds 'schokkend'.

Bekijk de uitzendingen