Zachte aanpak CZ werkt

cz_0308_780.jpg

Een zachte aanpak in plaats van klanten met een betalingsachterstand hard aanpakken. Zorgverzekeraar CZ heeft door middel van deze aanpak in vijf jaar tijd verliezen vanwege wanbetalingen met de helft weten te terug te brengen.

CZ treft vijf keer zoveel betalingsregelingen als vroeger en die worden veel beter nageleefd dan voorheen. In 2010 was CZ jaarlijks 20 miljoen euro kwijt aan oninbare premie-achterstanden. Vorig jaar was dat om en nabij 10 miljoen euro.

Het liep uit de hand

Voor 2010 nam ook CZ klanten die hun premie niet op tijd betaalden stevig onder handen, maar met die benadering liepen schulden steeds vaker uit de hand. Zodra een verzekerde meer dan een half jaar achterloopt met betalen, moet de verzekeraar hem aanmelden bij Zorginstituut Nederland. Dan raakt de wanbetaler van de regen in de drup, want dat Zorginstituut legt de schuldenaar ook nog een strafheffing op.

Bron: ANP MediaWatch / De Volkskrant