Griffierechten

Op 7 november 2011 heeft Minister Opstelten (Veiligheid en Justitie) het wetsvoorstel griffierechten ingediend. Het voorstel heeft met name betrekking op de tariefstelling van griffierechten. De tarieven zullen aanzienlijk verhoogd worden, waardoor het voor veel mensen te duur zal worden hun zaak te laten voorkomen.

 

De Nederlandse Orde van Advocaten verzet zich tegen het voorstel. De Orde denkt dat de 'toegang tot de rechter voor velen enstig zal worden belemmerd en voor sommigen zelfs zal worden geblokkeerd'. Het gehele standpunt van de Nederlandse Orde van Advocaten is te lezen in het gelijknamige artikel.

 

Het Ministerie van Veiligheid en Justitie is van mening dat de tarieven niet onaanvaardbaar zijn. Bovendien is verhoging van griffierechten noodzakelijk om overheidsfinancien op orde te krijgen. Het volledige interview hier te lezen.

Forumreacties

61
  • Door Radar

Het kabinet wil 240 miljoen euro bezuinigen op zogenaamde griffierechten. Deze kosten betaal je voordat een rechtszaak begint, en niet alleen als je zelf een rechtszaak opstart maar ook als je door iemand anders voor de rechter gedaagd wordt. Deze maatregel heeft ingrijpende gevolgen voor de gewone consument en daarom luiden advocaten, deurwaarders, rechters en consumentenclubs de noodklok. De Orde van Advocaten is van mening dat de gang naar de rechter voor velen ernstig zal worden belemmerd en voor sommigen zelfs zal worden geblokkeerd. Maandag 28 november om 20.30 uur in Radar, bij de TROS op Nederland 1

  • Door VioletPrue

Gezondheid, normaal wonen en nu ook je recht halen is straks enkel nog voor de rijken. Mensen op of rond minimum kunnen het straks schudden. Ik kan niet begrijpen dat de kosten voor iedereen evenveel stijgen. Zo kun je op je vingers natellen dat mensen met minder straks niet meer kunnen betalen om naar de rechter te gaan om hun recht te halen. Of erger nog, om je te verdedigen als een ander naar de recht stapt. Want vooral dat laatste is erg, als je je niet verdidigd ben je sowieso de Sjaak.

  • Door heijmans2000

De ID kaart is ook al niet meer gratis. Daar kunnen ze binnen 1 week een stokje voor steken door een zogenaamde wet die over 2 jaar pas komt. Auto omschrijven kost nog net geen 10 euro. Waarom de ID kaart dan 43,50? Is hetzelfde materiaal en er komt zo te zeggen hetzelfde op. OV chipkaart geld hetzelfde voor. Ook nog geen 10 euro. Maar als men uitkijkt, sommige hanteerden bij opstart zelfs gratis. Maar hier in dit ..... land moeten ze overal geld voor hebben. Is het eens een keer iets gratis, omdat de rechter dat bepaald, dan weten ze niet hoe vlug ze de wet moesten aanpassen. Jammer, maar het is helaas zo. De minima is altijd de dupe.