Uitslag Testpanelenquête Laptops

We vragen de leden van het Radar Testpanel naar hun ervaringen met laptops.

Meer dan 25% van de gebruikers heeft een Acer-laptop. Daarmee is Acer verreweg het meest gebruikte merk onder de leden van het testpanel. 

Gebruikers van laptops van 2 jaar of jonger geven in 25 % van de gevallen aan problemen met hun laptop te hebben. Voornaamste problemen zijn laptops die vastlopen en laptops die niet meer opstarten. 

Van de vijf grote laptop-merken voert Acer de lijst aan met problemen bij laptops tot 2 jaar oud:

  • ACER  25% 
  • Hewlett Packard 24% 
  • Dell 21%
  • ASUS 21% 
  • Compaq 17%

Gebruikers beoordelen in bijna 40% van de gevallen het contact met de klantenservice als negatief tot zeer negatief. Bij de andere fabrikanten is dit beduidend minder.

Percentage dat het klantenservicecontact als negatief tot zeer negatief beoordeelt:

  • Acer 39%
  • Compac 32%
  • Dell 23%
  • HP 22%
  • Asus 22%

Ook de duur van de reparatie wordt als lang beschouwd. Ruim 30% van de Acer-gebruikers is de laptop bij reparatie langer dan een maand kwijtgeweest. 54% van de gebruikers vindt de wachttijden bij de klantenservice dan ook te lang.