Valse CJIB-boetes per mail
Wederom worden uit naam van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) valse boetes verstuurd. Alleen al het feit dat de boetes per e-mail worden verzonden, mag de alarmbellen doen rinkelen. Echte boetes en aanmaningen komen namelijk nooit via de e-mail, maar gewoon via de post binnen.
De aanhef van de e-mail is 'Geachte bestuurder'. De anonieme bestuurder wordt erop gewezen 'een beschikking en vervolgens twee aanmaning [sic]' ontvangen te hebben. In de e-mail wordt verder gedreigd met blokkering van de bankrekening en een registratie bij BKR (Bureau Krediet Registratie).Krediet kopen
Om dergelijke maatregelen te voorkomen, wordt de ontvanger van de e-mail verzocht direct online te betalen via een link waarbij eerst een prepaid tegoed moet worden aangeschaft. Bij TROS Radar kwamen zowel de betaalmethode 'ukash' als 'v3' langs, wellicht zijn er ook e-mails met andere links in de omloop.Spoofing
Dat de mail is verzonden vanaf een e-mailadres dat eindigd op '@cjib.nl' wil niets zeggen, dit is een phishing-truc die bekend staat onder de noemer 'spoofing'. Lees meer over spoofing, phishing en het herkennen hiervan, en bekijk het voorbeeld van de CJIB-mail hieronder.
Bron: TROS Radar