Fabrikant goedkoop medicijn wordt benadeeld
Fabrikanten van goedkope medicijnen worden benadeeld nu de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) grondstoffen uit een in opspraak geraakte fabriek in India weert. Dat schrijft De Telegraaf.
De krant heeft een lijst in handen van IGZ met geneesmiddelen die stoffen bevatten uit de fabriek in de Indiase plaats Toansa. Daaruit blijkt dat ook makers van dure merkgeneesmiddelen grondstoffen uit deze fabriek halen.
In januari kondigde IGZ een importverbod af voor grondstoffen voor geneesmiddelen uit de fabriek. Hoewel medicijnen die al in de markt waren veilig konden worden gebruikt, haalden apothekers alle Ranbaxymiddelen uit de schappen en ruilden die voor merkpillen. IGZ weet dat ook de merkfabrikanten de grondstoffen gebruiken, maar weigert de lijst openbaar te maken.
Bron: ANP Mediawatch / Telegraaf