PvdA dringt aan op Commissie voor medicijnen

Regeringspartij PvdA stelt voor om een Commissie van Wijzen te benoemen die moet bepalen welke patiënten in aanmerking komen voor dure medicijnen.

In die commissie zouden vertegenwoordigers moeten zitten van artsen, verpleegkundigen en patiënten, maar nadrukkelijk geen politici.

Zorgsturing

Dat zegt Tweede Kamerlid Lea Bouwmeester (PvdA) in het Financieel Dagblad in reactie op een artikel in die krant van zaterdag. Daarin waarschuwen ziekenhuizen dat patiënten volgend jaar mogelijk niet meer behandeld worden als zij verzekerd zijn bij een zorgverzekeraar die het ziekenhuis onvoldoende budget geeft.

Kwaliteit van leven

De kwaliteit van leven moet het leidende criterium zijn voor de beoordeling welke mensen in aanmerking komen voor nieuwe dure medicijnen, vindt het PvdA-Kamerlid, niet hoeveel een medicijn kost. 'Prijsbeoordeling zegt niks over mensen, dus daar schieten we niets mee op', aldus Bouwmeester.

Bron: ANP MediaWatch / het Financieele Dagblad